8th ISF Junior Men’s World Fast Pitch Championship schedule

8th ISF Junior Men’s World Fast Pitch Championship schedule

Friday June 20Game   …

8th ISF Junior Men’s World Fast Pitch Championship schedule

Friday June 20

Game    Time    Field    Team        Team

1    12:00pm    I    Australia    vs.    Botswana

2    1:00pm    II    Denmark    vs.    New Zealand

3    2:30pm    I    Venezuela    vs.    South Africa

4    3:30pm    II    Argentina    vs.    Mexico

 6:00pm    I    Opening Ceremonies

5    7:00pm    I    Canada    vs.    Czech Republic

6    7:30pm    II    United States    vs.    Japan

Saturday June 21

Game    Time    Field    Team        Team

7    9:30am    I    New Zealand    vs.    Venezuela

8    11:00am    II    Japan    vs.    South Africa

9    12:00pm    I    Argentina    vs.    Czech Republic

10    1:30pm    II    United States    vs.    Denmark

11    2:30pm    I    South Africa    vs.    Australia

12    4:00pm    II    Mexico    vs.    Czech Republic

13    5:00pm    I    Botswana    vs.    Venezuela

14    6:30pm    II    Japan    vs.    Denmark

15    7:30pm    I    Canada    vs.    Argentina

Sunday June 22

Game    Time    Field    Team        Team

16    9:30am    I    Mexico    vs.    Botswana

17    11:00am    II    Canada    vs.    South Africa

18    12:00pm    I    Argentina    vs.    Venezuela

19    1:30pm    II    New Zealand    vs.    Botswana

20    2:30pm    I    Australia    vs.    Japan

21    4:00pm    II    Czech Republic    vs.    Denmark

22    5:00pm    I    United States    vs.    South Africa

23    6:30pm    II    Mexico    vs.    Venezuela

24    7:30pm    I    Canada    vs.    New Zealand

Monday June 23

Game    Time    Field    Team        Team

25    9:30am    I    Denmark    vs.    Australia

26    11:00am    II    Botswana    vs.    Canada

27    12:00pm    I    South Africa    vs.    Argentina

28    1:30pm    II    Venezuela    vs.    Czech Republic

29    2:30pm    I    Japan    vs.    Mexico

30    4:00pm    II    New Zealand    vs.    United States

31    5:00pm    I    Australia    vs.    Czech Republic

32    6:30pm    II    Denmark    vs.    Argentina

33    7:30pm    I    Venezuela    vs.    Canada

Tuesday June 24

Game    Time    Field    Team        Team

34    9:30am    I    South Africa    vs.    Mexico

35    11:00am    II    Botswana    vs.    United States

36    12:00pm    I    Japan    vs.    New Zealand

37    1:30pm    II    Argentina    vs.    Australia

38    2:30pm    I    Denmark    vs.    Mexico

39    4:00pm    II    Venezuela    vs.    United States

40    5:00pm    I    South Africa    vs.    New Zealand

41    6:30pm    II    Botswana    vs.    Japan

42    7:30pm    I    Australia    vs.    Canada

Wednesday June 25

Game    Time    Field    Team        Team

43    9:30am    I    New Zealand    vs.    Czech Republic

44    11:00am    II    United States    vs.    Argentina

45    12:00pm    I    Mexico    vs.    Canada

46    1:30pm    II    Australia    vs.    Venezuela

47    2:30pm    I    South Africa    vs.    Denmark

48    4:00pm    II    Botswana    vs.    Czech Republic

49    5:00pm    I    Japan    vs.    Argentina

50    6:30pm    II    United States    vs.    Mexico

51    7:30pm    I    Denmark    vs.    Canada

Thursday June 26

Game    Time    Field    Team        Team

52    12:00pm    I    Australia    vs.    United States

53    1:30pm    II    Mexico    vs.    New Zealand

54    2:30pm    I    Argentina    vs.    Botswana

55    4:00pm    II    Czech Republic    vs.    South Africa

56    5:00pm    I    New Zealand    vs.    Australia

57    6:30pm    II    Denmark    vs.    Venezuela

58    7:30pm    I    Canada    vs.    Japan

Friday June 27

Game    Time    Field    Team        Team

59    11:00am    II    Denmark    vs.    Botswana

60    12:00pm    I    Czech Republic    vs.    United States

61    1:30pm    II    Venezuela    vs.    Japan

62    2:30pm    I    South Africa    vs.    Botswana

63    4:00pm    II    Mexico    vs.    Australia

64    5:00pm    I    Argentina    vs.    New Zealand

65    6:30pm    II    Czech Republic    vs.    Japan

66    7:30pm    I    Canada    vs.    United States

Saturday June 28

Game    Time    Field    Team        Team

67 – P1    3:00pm    I    Third Place    vs.    Fourth Place

68 – P2    5:30pm    I    First Place    vs.    Second Place

Sunday June 29

Game    Time    Field    Team        Team

69 – P3    1:00pm    I    Winner P1    vs.    Loser P2

70 – P4    4:00pm    I    Winner P2    vs.    Winner P3